Kanada 5:1 Česko

Britové jsou pobouřeni, poslanec hrál na jednání výboru počítačovou hru

Konzervativního poslance Nigela Millse ještě nedávno většina Britů neznala. Média ale v posledních dnech věnovala velkou pozornost tomu, jak si na jednání parlamentního výboru krátí čas hraním populární počítačové hry. Mills se tak sice dostal do povědomí Britů, většinu z nich ale jeho chování pobouřilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn. Houses of Parliament | Foto: Jiří Hošek

Mills původně tvrdil, že si zahrál jednu nebo dvě hry, ale že plně vnímal, co se děje kolem. Bulvární deník The Sun ale uvedl, že poslanec věnoval populární bezplatné aplikaci Candy Crush Saga pozornost dvě a půl hodiny.

Zákonodárce, který sedí v Dolní sněmovně od roku 2010 a zatím na sebe výrazně neupozornil, se nakonec bezvýhradně omluvil za své chování. Dodal také, že se „pokusí to už v budoucnu nedělat“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Konzervativního poslance Nigel Mills hrál na jednání výboru počítačovou hru. Podrobnosti zjišťoval londýnský zpravodaj Jiří Hošek.

Řadové občany případ hodně pobouřil a média mu věnovala značnou pozornost. Jedna z rozhlasových stanic BBC odvysílala na toto téma asi hodinový pořad.

Politici to ale brali s úsměvem a rezervou. BBC se zeptala Millsova stranického kolegy, poslance sira Edwarda Leighe, co na nezvyklý koníček říká:

„Přežil jsem devět let coby předseda parlamentního Výboru pro veřejné účty a jen těsně jsem vydržel neusnout nebo nehrát počítačové hry. Panebože, to byla strašná nuda! Takže bod pro Nigela, jestliže se musí udržovat v bdělém stavu hraním her,“ konstatoval Leighe.

Pro Millse ale může mít tento přešlap negativní důsledek. Podle zdejších sázkových kanceláří by příští rok mohl prohrát ve svém volebním okrsku s kandidátem labouristů.

Postih ale může čekat i osobu, která na Millesovu zálibu upozornila. V zasedacích místnostech poslaneckých výborů se nesmí fotit ani natáčet. Dolní sněmovna proto zahájila vyšetřování s cílem zjistit, kdo Millse vyfotil a kompromitoval. Dotyčný může přijít o povolení ke vstupu do parlamentu.

Jiří Hošek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme