Britové odhalili v posledním půlroce sedm teroristických spiknutí, oznámil Cameron

Britské bezpečnostní složky odhalily za posledního půl roku sedm teroristických spiknutí. Stanici BBC to řekl britský premiér David Cameron. Žádný z plánovaných útoků ale podle něj neměl být tak velký jako ten v Paříži. Britská vláda se proto už dříve rozhodla uvolnit finanční prostředky pro tajné služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

„Jsme si vědomi toho, že se teroristické buňky v Sýrii snaží radikalizovat lidi v našich zemích. Pokoušejí se i posílat extremisty, aby podnikali atentáty. Naše bezpečnostní složky zmařily za posledního půl roku sedm plánovaných útoků menšího rozsahu. Postup proti Islámskému státu, to je boj naší generace," řekl David Cameron.

Přehrát

00:00 / 00:00

Britové odhalili v posledním půlroce 7 teroristických spiknutí, oznámil Cameron. Podrobnosti zjišťoval zpravodaj ČRo v Británii Jiří Hošek

Britský premiér dnes také upozornil, že se pařížské útoky mohly odehrát i na území Spojeného království.

Zároveň vyzval veřejnost, aby v odpovědi na atentáty v Paříži neustoupila od svých každodenních zvyklostí. On sám zítra vezme celou svou rodinu na fotbalový zápas ve Wembley, ve kterém Anglie přivítá Francii.

Britská vláda také už dříve uvolnila dodatečné peníze pro tajné služby na boj proti Islámskému státu. Celkem přijmou MI5, MI6 a GCHQ na 1900 nových zaměstnanců. Počet pracovníků se tak zvýší o 15 procent.

Británie v těchto dnech posílila počet policistů na nádražích, na letištích a na akcích, kde bude velký počet lidí. Několikrát zasedal i vládní krizový štáb COBRA, který se detailně zaobíral situací kolem pátečních atentátů v Paříži.

Vláda se nakonec rozhodla ponechat druhý stupeň teroristického nebezpečí, podle kterého je teroristický útok na území Spojeného království velmi pravděpodobný.

Jiří Hošek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme