Britové pátrají po členech Al-Káidy na východě Afghánistánu

Stovky britských vojáků zahájily v horách na východě Afghánistánu bojovou operaci proti zbývajícím členům teroristické sítě Al-Káida a hnutí Taliban. Cílem operace je prohledat a vyčistit sektor tak, aby ho ozbrojenci už dále nemohli využívat jako svou základnu. Jde o první nasazení britských vojáků od války o Falklandské ostrovy před dvaceti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vysazení vojáků z vrtulníku | Foto: USMC

Mluvčí britského kontingentu podplukovník Paul Harradine uvedl, že operace na východě Afghánistánu se kromě několika stovek britských Comandos účastní také afghánské koaliční síly.

Jak uvádí spolupracovník Radiožurnálu v Londýně Milan Kocourek, v zemi je už na 900 příslušníků královského námořnictva - mnozí z nich předtím podstoupili několikatýdenní výcvik v horském terénu. Do konce dubna se očekává zvýšení počtu britských vojáků na 1700. Ministerstvo obrany potvrdilo, že vojáci v Afghánistánu zůstanou pravděpodobně do léta.

Mezitím bylo oznámeno, že osm britských vojáků bylo zraněno při odstraňování polních min na letecké základně Baghram.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme