Tisk: Vyšetřovatelé identifikovali hlavní podezřelé z pokusu o vraždu Skripalových. Jsou v Rusku

Britská policie a tajné služby údajně identifikovaly hlavní podezřelé z pokusu o vraždu bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije. Jak píše britský deník The Independent, podezřelí jsou teď zřejmě v Rusku. List dále uvádí, že vyšetřovatelé prostudovali seznamy cestujících z letů do Spojeného království i z Británie do zahraničí. Policie také zkoumala záznamy z bezpečnostních kamer.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Skripal před soudem v Moskvě v roce 2006

Sergej Skripal před soudem v Moskvě v roce 2006 | Foto: Kommersant/Yuri Senatorov | Zdroj: Reuters

Britským úřadům se pravděpodobně nepodaří podezřelé vyslechnout, natož trestně stíhat. Vyšetřovatelé to podle listu neoficiálně připouštějí.

Lavrov: Skripalovi Novičoku vystaveni nebyli, uzdravili se moc brzy

Číst článek

Jak The Independent dodává, případná britská žádost o přístup k takzvaným zájmovým osobám zhorší napětí ve vztazích mezi Londýnem a Moskvou.

Úřady předpokládají, že za březnovou otravou Skripalových je Kremlem podporovaný oddíl, který jim na domovní dveře v jihoanglickém Salisbury rozetřel nervovou látku Novičok.

Policie už dříve uvedla, že jed byl tekutý. Rusko jakýkoli podíl na otravě Skripalových odmítá.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme