Britové se bouří. Vstupenky na olympiádu má tisknout americká firma

Pořadatelé letních olympijských her v Londýně zadali vytištění vstupenek americké firmě. Rozhodnutí vyvolalo v Británii negativní ohlasy. Zástupci britských tiskařů a někteří politici, zvláště zelení, teď vznášejí protesty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti si hrají nedaleko stadionu, který se připravuje na letní olympiádu v Londýně | Zdroj: Reuters

Do prodeje půjde zhruba osm milionů a osm set tisíc vstupenek na letní olympijské hry a další dva miliony na následnou paralympiádu.

Objednávku na vytištění vstupenek získala americká firma Weldon Williams and Lick ze státu Arkansas.

Mluvčí olympijských her řekl, že smlouva je výsledkem otevřeného konkurenčního procesu a že vítězná firma splnila všechna kritéria týkající se rozpočtu, bezpečnosti a rozsahu objednávky. Rozhodnutí ale kritizují někteří politici a tiskaři.

Zástupce britských tiskařů Tony Hallet prohlásil, že je to pro Británii typické. Američané by podle něj zakázku Britům nikdy nezadali a kdyby byla olympiáda ve Francii, britské firmy by smlouvu nezískaly stejně tak.

Zástupkyně zelených na londýnské radnici Jenny Jonesová pak podotkla, že označování londýnské olympiády jako dosud nejzelenější teď vyznívá ironicky, jelikož vstupenky budou z Ameriky přepravovány letecky.

Milan Kocourek, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme