Britové se mohou i dnes registrovat pro unijní referendum, Cameron prodloužil lhůtu

V Británii se krátce před vypršením lhůty pro registraci k nadcházejícímu referendu o EU v noci na dnešek zhroutila příslušná internetová stránka. Britský premiér David Cameron pak po výzvě volební komise, některých poslanců a šéfů stran k prodloužení lhůty krátce před 13. hodinou na twitteru napsal, že je možné se i nadále registrovat. V parlamentu poté prohlásil, že vláda usilovně spolupracuje s volební komisí, aby "ti, kteří se zaregistrují dnes nebo se zaregistrovali v noci, mohli hlasovat."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron | Zdroj: ČTK

Problémy na vládním webu způsobil bezprecedentní zájem potenciálních voličů zapsat se na poslední chvíli do centrálního registru.

Navzdory technické poruše přinesl včerejšek historicky největší jednorázový zájem občanů zanést své jméno na seznam voličů.

Pro unijní referendum se během 24 hodin zaregistrovalo 525 000 lidí, z toho 302 000 voličů mladších 35 let.

Poslankyně Labour Party Harriet Harmanová uvedla, že celý systém registrace je nesmyslný a že by na seznamu měli automaticky figurovat všichni oprávnění voliči.

Pro registraci ke korespondenčnímu hlasování je možné se registrovat až do dnešní půlnoci.

Podle posledních průzkumů veřejného mínění bude boj mezi zastánci setrvání země v evropském svazku a příznivci takzvaného brexitu vyrovnaný.

Jiří Hošek, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme