Britové se rozloučili s princeznou Margaret

Pohřeb královniny mladší sestry, princezny Margaret se uskutečnil ve svatojiřské kapli hradu Windsor. Jak z Británie uvádí tamní spolupracovník Radiožurnálu Milan Kocourek, princezna si přála soukromý, prostý obřad - a právě takového se jí dostalo. Pohřbu se zúčastnilo 37 členů nejužší královské rodiny, včetně 101leté královny matky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

princezna Margaret | Foto: ČTK/EPA

Pětačtyřicetiminutový obřad bez televizních kamer řídil představený anglikánské církve, arcibiskup canterburský za pomoci windsorského děkana. Konal se podivnou shodou okolností právě padesát let po pohřbu Margaretina otce, krále Jiřího VI. na stejném místě. Po prostém obřadu za přítomnosti královské rodiny a jejích přátel měla být rakev s princeznou převezena do blízkého krematoria, kde budou její ostatky ještě během dneška zpopelněny. Urna pak bude umístěna v královské hrobce svatojiřské kaple nedaleko místa posledního odpočinku krále Jiřího VI., jak si princezna Margaret přála.

Mladší sestra britské královny Alžběty II. zemřela minulou sobotu po záchvatu mrtvice ve věku 71 let. Už několik posledních měsíců měla vážné zdravotní potíže a prakticky se neobjevovala na veřejnosti.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme