Britové sepsali petici za přijetí uprchlíků. Země si splní své povinnosti, řekl Cameron

V Británii roste tlak na premiéra Davida Camerona, aby Spojené království přijalo mnohem víc lidí ze současné uprchlické vlny. Londýnská vláda čelí kritice, že se chová, jako by se jí problém netýkal. Uprchlickou krizí se nejspíš v pondělí bude mimořádně zabývat Dolní sněmovna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

Britská online petice, která žádá přijetí většího počtu uprchlíků, už má přes 100 tisíc signatářů. To znamená, že parlament musí agendu chtě nechtě zvážit.

Někteří politici však volají po aktivnějším přístupu. První skotská ministryně Nicola Sturgeonová vyzvala premiéra Davida Camerona, aby jednal okamžitě.

Premiér sice ještě před několika desítkami hodin uvedl, že „přijímání dalších a dalších běženců není odpověď na současnou krizi“, v nejnovějším prohlášení už nasadil trochu jiný tón.

„Británie splní své morální závazky vůči uprchlíkům,“ uvedl Cameron. Poznamenal zároveň, že jím hluboce otřásl snímek utonulého syrského chlapce.

Fotografii muže, který bezvládné dětské tělo odnáší z mořského břehu, zveřejnila řada světových médií.

Podle tureckých úřadů byly chlapci teprve tři roky a spolu s ním při plavbě z tureckého pobřeží na řecký ostrov Kos přišly o život ještě další čtyři děti a asi desítka dospělých Syřanů.

Jiří Hošek, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme