Britové vyslýchají podezřelé z pokusů o atentáty v Londýně

Britská policie vyslýchá muže podezřelé z neúspěšných pokusů o atentáty v Londýně. Vyšetřovatelé se snaží zjistit hlavně to, kdo útoky zorganizoval a jestli teroristé plánují nějaké další.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie zveřejnila 22. července portréty

Britská policie zveřejnila 22. července portréty | Zdroj: ČTK

Všichni čtyři neúspěšní atentátníci už jsou ve vězení. Potvrdila to britská policie s tím, že dva z nich dopadli vyšetřovatelé v západním Londýně. Jeden z těchto mužů se policii představil jako Muktara Said Ibrahim, druhý jako Ramzi Mohamed, řekl šéf protiteroristické jednotky londýnské policie Peter Clarke a potvrdil, že dalšího podezřelého dopadli policisté v Itálii.

Italský ministr vnitra Giuseppe Pisanu v Poslanecké sněmovně upřesnil totožnost a okolnosti zatčení jednoho ze čtyř členů komanda, které zorganizovalo neúspěšné atentáty v Londýně z 21. července.

Nejmenuje se Osman Husajn a nepochází ze Somálska. Pas, s kterým cestoval z Londýna do Paříže a pak do Říma, byl padělaný. Ve skutečnosti se terorista zatčený v Římě jmenuje Isaac Hamdi a pochází z Etiopie. Získal ve Velké Británii azyl, protože se vydával za Somálce. Hamdi odjel z Londýna vlakem a policisté ho sledovali pomocí signálu z mobilního telefonu.

Vyšetřovatelé se zaměřují na extremisty původem z Afrického rohu, žijící v Itálii. Italská policie zadržela Issacova bratra a pokračuje v domovních prohlídkách v patnácti italských provinciích.

Britská policie požádala o vydání Issaca Hamdiho, ale ten se již postavil proti. O jeho vydání do Velké Británie rozhodne italský soud.

Posledního ze čtveřice neúspěšných atentátníků dopadli policisté už ve středu v Birminghamu. Britští vyšetřovatelé vyslýchají také dalšího podezřelého kvůli náloži, kterou našli policisté 23. července v jednom z londýnských parků.

Vědunka Lunardi, Petra Steinerová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme