Britové vyslýchají podezřelé z pokusů o atentáty v Londýně

Britská policie vyslýchá muže podezřelé z neúspěšných pokusů o atentáty v Londýně. Vyšetřovatelé se snaží zjistit hlavně to, kdo útoky zorganizoval a jestli teroristé plánují nějaké další.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie zveřejnila 22. července portréty | Zdroj: ČTK

Všichni čtyři neúspěšní atentátníci už jsou ve vězení. Potvrdila to britská policie s tím, že dva z nich dopadli vyšetřovatelé v západním Londýně. Jeden z těchto mužů se policii představil jako Muktara Said Ibrahim, druhý jako Ramzi Mohamed, řekl šéf protiteroristické jednotky londýnské policie Peter Clarke a potvrdil, že dalšího podezřelého dopadli policisté v Itálii.

Italský ministr vnitra Giuseppe Pisanu v Poslanecké sněmovně upřesnil totožnost a okolnosti zatčení jednoho ze čtyř členů komanda, které zorganizovalo neúspěšné atentáty v Londýně z 21. července.

Nejmenuje se Osman Husajn a nepochází ze Somálska. Pas, s kterým cestoval z Londýna do Paříže a pak do Říma, byl padělaný. Ve skutečnosti se terorista zatčený v Římě jmenuje Isaac Hamdi a pochází z Etiopie. Získal ve Velké Británii azyl, protože se vydával za Somálce. Hamdi odjel z Londýna vlakem a policisté ho sledovali pomocí signálu z mobilního telefonu.

Vyšetřovatelé se zaměřují na extremisty původem z Afrického rohu, žijící v Itálii. Italská policie zadržela Issacova bratra a pokračuje v domovních prohlídkách v patnácti italských provinciích.

Britská policie požádala o vydání Issaca Hamdiho, ale ten se již postavil proti. O jeho vydání do Velké Británie rozhodne italský soud.

Posledního ze čtveřice neúspěšných atentátníků dopadli policisté už ve středu v Birminghamu. Britští vyšetřovatelé vyslýchají také dalšího podezřelého kvůli náloži, kterou našli policisté 23. července v jednom z londýnských parků.

Vědunka Lunardi, Petra Steinerová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme