Britové zastavili nábor vojáků ze zemí Commonwealthu

Britská armáda zastavila nábor ze zemí Commonwealthu poté, co počet zájemců v posledních sedmi letech stoupl téměř o tři tisíce procent. Podíl cizích vojáků v řadách britské armády je podle zveřejněných informací momentálně zhruba sedm procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská čestná stráž | Foto: AFP

Do britské armády se kromě britských občanů mohou hlásit dobrovolníci ze zemí Commonwealthu, ale také zájemci s dvojí státní příslušností pokud je jedna z nich britská anebo občané Irské republiky.

Náčelníci štábů britských braných sil v těchto dnech projednávali otázku stanovení mezních stavů náboru ze zemí Commonwealthu, když zjistili, že podíl zájemců z těchto zemí v posledních letech radikálně stoupl, zatímco podíl domácích zájemců klesá.

Náčelník generálního štábu generál Sir Mike Jackson podle informace v listě Times řekl, že v posledním finančním roce nábor nových vojáků klesl celkově o sedm procent. Zájemci ze zemí Commonwealthu jsou považováni za vysoce kvalitní vojáky. Avšak jeden nejmenovaný vojenský činitel řekl - "my jsme přece jen britská armáda, nikoli armáda Commonwealthu".

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme