Britové zavádějí další opatření

Britové dnes zavedli další protiteroristická opatření. Teroristům tak bude zabráněno praní peněz prostřednictvím směnáren.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Členové britské vlády jsou přesvědčeni, že teroristické skupiny jako bin Ládinova Al Kaidá používají směnáren k přepírání peněz získaných z prodeje omamných látek. Má se za to, že loni tyto transakce představovaly hodnotu dvou miliard liber. Nové předpisy, které parlament schválil v pátek, poskytují celní správě pravomoc k provádění namátkové kontroly a inspekcí všech směnáren, firem obchodujících s hotovostí a agentur specializujících na transfery peněz. Náměstek ministra vnitra pověřený řízením celnic řekl: "Náš záměr je jasný: Zastavit přísun financí, na které se teroristé a jiní zločinci spoléhají při provádění svých operací." Mezitím se připravují mimořádná opatření na zadržování osob, podezřelých z teroristické činnosti, aniž by byli předvedeni před soud.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme