Britové zavádějí další opatření

Britové dnes zavedli další protiteroristická opatření. Teroristům tak bude zabráněno praní peněz prostřednictvím směnáren.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Členové britské vlády jsou přesvědčeni, že teroristické skupiny jako bin Ládinova Al Kaidá používají směnáren k přepírání peněz získaných z prodeje omamných látek. Má se za to, že loni tyto transakce představovaly hodnotu dvou miliard liber. Nové předpisy, které parlament schválil v pátek, poskytují celní správě pravomoc k provádění namátkové kontroly a inspekcí všech směnáren, firem obchodujících s hotovostí a agentur specializujících na transfery peněz. Náměstek ministra vnitra pověřený řízením celnic řekl: "Náš záměr je jasný: Zastavit přísun financí, na které se teroristé a jiní zločinci spoléhají při provádění svých operací." Mezitím se připravují mimořádná opatření na zadržování osob, podezřelých z teroristické činnosti, aniž by byli předvedeni před soud.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme