‚Zkušenost na ponorce a hodnost kontraadmirála.‘ Britské námořnictvo hledá velitele na síti LinkedIn

Britské královské námořnictvo hledá nového velitele všech svých ponorek s jaderných pohonem na profesní síti LinkedIn. Uchazeči musí mít zkušenosti se službou na ponorce a hodnost kontraadmirála. Odměnou by jim byl roční plat 150 tisíc liber (4,3 milionu korun). Umístění inzerátu na vysoce kvalifikovanou pozici, která je zcela klíčová pro obranu země, na veřejnou síť, dokazuje zásadní obtíže sehnat uchazeče, píše francouzský deník Le Figaro.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská jaderná ponorka HMS Victorious na námořní základně ve Skotsku

Britská jaderná ponorka HMS Victorious na námořní základně ve Skotsku | Zdroj: PA Images via Reuters Connect

Všech devět britských ponorek, které jsou aktuálně v aktivní službě, má jaderný pohon a některé z nich mohou nést i jaderné zbraně. Vybraný důstojník tak bude jedním ze strůjců britské vojenské síly. Podle inzerátu bude mít daná osoba na starosti „vysoce utajované operace, elitní operace“, upozorňuje Le Figaro.

Po téměř sto letech v britském námořnictvu končí čínští pradláci. Důvodem je obava ze špionáže

Číst článek

Britským ponorkám od dubna 2022 velí 51letý Simon Asquith a podle britského deníku The Telegraph „není žádný námořník v aktivní službě schopen ho nahradit“. Britská armáda proto podle listu doufá, že se jí podaří přilákat důstojníka ve výslužbě, který v minulosti velel ponorce.

Deník The Telegraph minulý týden odhalil, že chybějící velitel ponorek není jediným problémem britského námořnictva.

Royal Navy bude údajně muset kvůli nedostatku námořníků předčasně vyřadit z aktivní služby dvě fregaty typu 23 (HMS Westminster a HMS Argyll), aby se posádky mohly připravit na službu na dvou nových fregatách typu 26, které půjdou na vodu v roce 2028.

Britský ministr obrany Grant Shapps navíc oznámil, že bude rovněž nutné omezit používání dvou velkých obojživelných lodí - HMS Albion a HMS Bulwark.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme