Britská BBC chce spustit rozhlasové vysílání do Severní Koreje

Rozhlasové vysílání do Severní Koreje nebo specializovaný iPlayer jenom pro děti. To je jen část plánů britské BBC pro příští desetiletí. Slavná korporace současně ví, že musí i dál šetřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BBC

BBC | Zdroj: Reuters

BBC nedávno přijala závazek platit koncesionářské poplatky pro osoby starší 75 let. Jen tahle povinnost ji přijde na 600 milionů liber.

Mediální korporace chce ale také expandovat a více spolupracovat třeba s britskými uměleckými a vědeckými institucemi. Výsledkem by měl být vznik otevřené online platformy.

Generální ředitel BBC lord Tony Hall také oznámil plán sdílet video a audio výstupy svých regionálních reportérů s místními ostrovními periodiky.

Hall přislíbil zásadní investici pro BBC WorldService, která by měla spustit každodenní rozhlasové vysílání do Severní Koreje.

BBC by také měla vyrábět víc pořadů pro Rusko, Blízký východ a další oblasti, které trpí nedostatkem přístupu k informacím.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme