Britská BBC má údajně další důkazy o použití chemických zbraní v Sýrii

V reportáži ze Sýrie upozornila britská BBC na další známky použití chemických zbraní. Její reportér prý získal svědectví o tom, že vládní vrtulníky nad městem Sarakíb zřejmě svrhly nejméně dva kanystry s jedovatým plynem. O prvních důkazech použití chemických zbraní mluví v posledních týdnech opatrně i západní vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovník Syrské osvobozené armády | Foto: Virginie Nguyen Hoang | Zdroj: ČTK

BBC varuje, že pravost záběrů ze severosyrského Sarakíbu není možné ověřit. Na snímcích je vidět helikoptéru, ze které se na zem snáší neznámý předmět. Jiné video ukazuje části kanystru s rozsypaným bílým práškem.

Krátce po útoku prý do nemocnice přivezli osm pacientů, kteří měli symptomy zasažení jedovatým plynem. Žena, která měla zúžené zorničky, později zemřela.

Obama: Přibývá důkazů o tom, že syrská vláda používá chemické zbraně

Číst článek

Odebrané vzorky údajně povstalci zaslali k analýze do Británie, Francie nebo Turecka.

„Symptomy pacientů ukazují na použití nervově paralytických chemických zbraní, jako je sarin nebo jiný organofosfát,“ řekl BBC bývalý velitel britského pluku chemické, biologické a radiační ochrany Hamish de Bretton-Gordon.

BBC prý získala argumenty o použití chemických zbraní v Sýrii | Foto: ČTK

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme