Britská byrokracie

Byrokracie vládne světem a dokladem toho je případ chirurga Terence Hopea v královnině nemocnici v Nottinghamu, který byl suspendován poté, co si přidal polévku a nezaplatil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svíčková k obědu

Člověk někdy žasne nad tím, za co všechno Britové platí daně. Noviny Daily Mail otiskly reportáž o případu sedmapadesátiletého neurochirurga Terence Hopea, který byl ve středu minulý týden suspendován, když si do své polévky v závodní kantýně přidal smaženou housku, za kterou nezaplatil. Případ se dostal až do sněmovny lordů, kde baronka Knightová z Collingtree obvinila náměstka ministra zdravotnictví, kolegu z lavic lordů Warnera, že se snaží tuto věc tutlat.

V Británii je podle listu Daily Mail chronický nedostatek chirurgů a dr. Hope v rozhovoru se zpravodajem Daily Mail vyjádřil přání, že by se rád vrátil do práce. Řekl, že kvůli jeho suspendování, zatímco se případ vyšetřuje, budou trpět pacienti. Od minulého týdne už bylo odloženo několik operací, i když mluvčí nemocnice tvrdí, že pacienti trpět nebudou.

Dr Terence Hope, jehož plat činí 80 tisíc liber ročně, od minulé středy čeká na výsledek vnitřního vyšetřování. Náměstek lord Warner řekl, že případ není záležitostí jeho minsterstva, nýbrž nemocničního trustu, který je Hopeovým zaměstnavatelem.

Lady Knightová si stěžovala svým kolegům z horní sněmovny a prohlásila: "Je naprosto neuvěřitelné, že dr Hope sedí doma od minulého týdne, zatímco mu běží plný plat," a upřesnila, že vláda již vydala nové směrnice, jimiž se má předejít právě případům tohoto typu.

Mluvčí nemocnice v rozhovoru s BBC potvrdil, že případ dr Hopea se vyšetřuje, ale další podrobnosti nejsou známy. Když jsem telefonoval do nottinghamské nemocnice, abych se zeptal, zda dr Hope je již zpátky mezi svými pacienty, nejprve na mě promluvil automatický hlas oznamující, že jsem přepojován na hlas živý, a pak telefon několik minut bezvýsledně zvonil.

Inu, byrokracie britská dovede být opravdová bolest v zádech, jak praví staré anglické úsloví. Nezbývá než doufat, že případ dr Hopea, jehož jméno znamená naděje, bude brzy vyřešen - nikoli kvůli bezhlavé šelmě zvané britská byrokracie, nýbrž kvůli jeho pacientům.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme