Britská katolická církev obviňuje BBC ze zaujatosti proti křesťanství

Nejvyšší představitel římskokatolické církve ve Velké Británii, arcibiskup St. Andrews a Edinburku, kardinál Keith O´Brien obvinil BBC ze zaujatosti proti křesťanství. Jeho kritika přichází pouhý týden před zahájením papežovy návštěvy v zemi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova BBC

Budova BBC | Foto: Redvers via Flickr.com

Podle kardinála O´Briena BBC věnuje příliš mnoho vysílacího času ateistům, jako je profesor oxfordské univerzity Richard Dawkins, zatímco názory hlavního křesťanského proudu, k němuž se hlásí na 40 milionů Britů, jsou odsunovány na vedlejší kolej.

Kardinál dokládá svou kritiku výsledky katolického průzkumu. Jeho slova přicházejí po nedávné kritice BBC z řad anglikánské církve, podle které BBC v posledních dvaceti letech omezila své náboženské pořady o 15 procent.

BBC tuto kritiku odmítá. Její mluvčí prohlásil, že korporace má oddaného náboženského zpravodaje, který zajišťuje řádné zpravodajství v oboru etiky a náboženství v plné šíři.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme