Britská královna Alžběta II. hledá schopného a diskrétního sluhu

Britská královna hledá komorníka. Hlavními požadavky jsou schopnost kvalitně servírovat jídlo a nemluvit příliš "do větru". Roční plat činí téměř půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská královna Alžběta II. s manželem | Zdroj: Reuters

Zájemci o toto místo musí počítat s tvrdou konkurencí. Podle publicisty a znalce britské monarchie Alexandra Tomského je práce pro britskou královskou rodinu velká čest a privilegium a pro mnoho lidí je to vrchol životní kariéry.

Najít vhodného kandidáta je ale také obrovský problém.

„Aristokracie v Anglii poměrně upadla a najít člověka se zkušenostmi z aristokratického prostředí je velmi obtížné. Především musí krásně mluvit, ovšem musí mluvit velmi málo a být nesmírně diskrétní,“ vysvětluje Tomský a dodává, že většina královské rodiny až na výjimky mluví takzvanou Queen´s English.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o jedné na Rádiu Česko byl publicista a znalec britské monarchie Alexandr Tomský

Případný uchazeč musí mít čistý trestní rejstřík. Pokud uspěje, může se vedle platu těšit na zajištěné bydlení a stravu, a pokud pracuje přímo pro královnu, tak je příjem nezdaněný.

Zdeněk Strnad, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme