Britská královna musela poprvé po deseti letech do nemocnice, trápí ji střevní potíže

Asi dva dny zůstane v nemocnici na pozorování britská královna Alžběta II. Od pátečního večera totiž trpí příznaky střevní chřipky, do nemocnice přijela v neděli odpoledne. Šestaosmdesátiletá panovnice je jinak známá svým pevným zdravím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská královna Alžběta II. | Zdroj: ČTK

Naposledy museli Alžbětu II. hospitalizovat před deseti lety. Tehdy se musela podrobit operaci kolena.

I tentokrát možná zamířila do nemocnice nedobrovolně. Zrušila sice sobotní program ve Walesu, ale ještě v neděli ráno odměňovala na zámku Windsdor dlouholeté služebnictvo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuálním zdravotním stavu královny Alžběty II. informoval zahraniční zpravodaj Jiří Hošek

Strohá zpráva z Buckinghamského paláce zdůrazňuje, že lékařské pozorování je čistě preventivním opatřením. Královna odmítla převoz sanitkou a do nemocnice se nechala dopravit běžným vozem.

Lékaři zřejmě budou dbát hlavně o její zavodnění, protože dehydratace je u starších lidí při této nemoci největším nebezpečím.

Podle některých informací by královnu mohl trápit takzvaný norovirus, který je v Británii v zimním období vždy velmi rozšířený.

Panovnice je prý jinak v dobrém rozmaru. V nemocnici Krále Edwarda VII. nejspíš zůstane dva dny.

Přání brzkého uzdravení královně adresoval mimo jiné premiér David Cameron. Alžběta II. musela zrušit nebo posunout program na celý týden včetně návštěvy Itálie, kam měl i s manželem přicestovat na pozvání italského prezidenta.

Na jiných akcích, jako je třeba recepce pro poslance a europoslance, ji zastoupí jiní členové královské rodiny.

Jiří Hošek, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme