Britská královna uctila památku obětí koncentračního tábora v Bergen-Belsenu

Položením věnce u památníku nacistického koncentračního tábora v dolnosaském Bergen-Belsen zakončila královna Alžběta II. návštěvu Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královna Alžběta II. hovořila s veterány, kteří vyhlazovací tábor ovobozovali | Zdroj: Reuters

Na osvobození pracovního tábora se v roce 1945 podílely britské jednotky. Tábor, ve kterém během druhé světové války přišlo o život přes 50 tisíc lidí, se tak stal pro Anglii symbolem holokaustu.

Královna Alžběta II. navštívila koncentrační tábor Bergen-Belsen poprvé. Spolu s manželem princem Philipem se zde setkala s britskými veterány, kteří se účastnili osvobození tábora, a také s těmi, kterým se podařilo věznění přežít.

Britská panovnice strávila v Německu celkem čtyři dny. Veřejnost pozdravila v Berlíně u Braniborské brány. Během svého pobytu se setkala mimo jiné s kancléřkou Angelou Merkelovou a s prezidentem Joachimem Gauckem.

Britská panovnice byla na oficiální návštěvě Německa již popáté. Do země se vrátila po 11 letech. První návštěvu, která byla zatím nejdelší, uskutečnila v roce 1965. V Německu tehdy pobývala 11 dní.

Britská královna spolu s manželem uctila památku oběti koncentračního tábora Bergen-Belsen | Foto: Reuters

Koncentrační tábor Bergen - Belsen | Foto: Český rozhlas

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme