Britská královna uctila památku obětí koncentračního tábora v Bergen-Belsenu

Položením věnce u památníku nacistického koncentračního tábora v dolnosaském Bergen-Belsen zakončila královna Alžběta II. návštěvu Německa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královna Alžběta II. hovořila s veterány, kteří vyhlazovací tábor ovobozovali

Královna Alžběta II. hovořila s veterány, kteří vyhlazovací tábor ovobozovali | Zdroj: Reuters

Na osvobození pracovního tábora se v roce 1945 podílely britské jednotky. Tábor, ve kterém během druhé světové války přišlo o život přes 50 tisíc lidí, se tak stal pro Anglii symbolem holokaustu.

Královna Alžběta II. navštívila koncentrační tábor Bergen-Belsen poprvé. Spolu s manželem princem Philipem se zde setkala s britskými veterány, kteří se účastnili osvobození tábora, a také s těmi, kterým se podařilo věznění přežít.

Britská panovnice strávila v Německu celkem čtyři dny. Veřejnost pozdravila v Berlíně u Braniborské brány. Během svého pobytu se setkala mimo jiné s kancléřkou Angelou Merkelovou a s prezidentem Joachimem Gauckem.

Britská panovnice byla na oficiální návštěvě Německa již popáté. Do země se vrátila po 11 letech. První návštěvu, která byla zatím nejdelší, uskutečnila v roce 1965. V Německu tehdy pobývala 11 dní.

Britská královna spolu s manželem uctila památku oběti koncentračního tábora Bergen-Belsen | Foto: Reuters

Koncentrační tábor Bergen - Belsen | Foto: Český rozhlas

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme