Britská Královská pošta vydala známku se sirem Nicholasem Wintonem

Na britských poštách a v internetovém prodeji se prodává nová poštovní známka se sirem Nicholasem Wintonem. O vydání památeční známky rozhodla Královská pošta ve zrychleném řízení. Vyhověla tak petici, kterou podepsalo 106 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sir Nicholas Winton (archivní foto) | Foto: Li-sung

Pro výrobu známky použila Královská pošta fotografii sira Nicholase z jeho pražské návštěvy v roce 2014. Během ní převzal zachránce 669 židovských dětí z okupovaného Československa Řád bílého lva.

Nicholas Winton se dostal na sérii poštovních známek, kterou Royal Mail pojmenovala Humanitarians. Na ní kromě sira Nicholase figuruje dalších pět význačných britských osobností, které zasvětily svůj život nebo jeho část pomoci potřebným.

Nadšení z vydání známky vyjádřila třeba ministryně vnitra Theresa Mayová, v jejímž volebním obvodu sir Nicholas žil. Vlivná politička se dokonce se zvětšeninou známky vyfotila na nádraží v Maidenheadu, kde stojí socha Nicholase Wintona.

Nicholas Winton | Foto: Český rozhlas

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme