Britská letiště se vracejí k normálnímu provozu

Provoz na britských letištích se vrací do normálních kolejí po uvolnění nejpřísnějších bezpečnostních opatření - cestující si už smějí brát s sebou do letadla příruční zavazadlo, ale o polovinu menší než dříve. Nicméně začínají spory o zdroj financování obrovských ztrát, které aerolinky utrpěly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v Heathrow je přeplněno letadly | Foto: AFP

Od minulého čtvrtka Britské aerolinie BA zrušily na 700 letů z londýnského letiště Heathrow. Dnes už to je jen 40 zrušených letů. Situace se pro cestující všeobecně zlepšuje.

Mimo Londýn, letiště v Birminghamu, Newcastlu, Manchesteru, Edinburghu a v Glasgow dnes hlásí téměř normální provoz. Aerolinky jako BA a Ryan Air si stěžují na Správu britských letišť BAA.. Ředitel Britských aerolinií BA Willie Walsh v rozhovoru pro BBC ostře kritizoval vedení správy.

Řekl, že vedení BAA nemělo žádný plán řešení nouzové situace. Letištní správa přiznává značná zpoždění letů kvůli bezpečnostní kontrole ale mluvčí řekl, že nyní už je ve službě dost pracovníků. Aerolinky požadují náhrady svých obrovských ztrát.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme