Britská média řeší, zda David Miliband bude ve stínové vládě svého bratra

Po zvolení nového šéfa labouristické opozice v Británii Eda Milibanda se v britských médiích diskutovat nad tím, zda David bude s bratrem spolupracovat ve stínovém kabinetu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním ze symbolů britského hlavního města je věž s hodinami Big Ben

Jedním ze symbolů britského hlavního města je věž s hodinami Big Ben | Foto: European Commission Audiovisual service

Čtyřicetiletý Ed Miliband je znám jako Rudý Ed. Podle britských médií vděčí za své vítězství předákům mocných odborových svazů, kteří se rozhodli podpořit jeho, spíš než jeho staršího bratra Davida.

Podle některých komentátorů je nyní možné očekávat posun labouristické strany doleva, i když sám Ed Miliband to popřel. Velkou otázkou, kterou si média kladou, je, zda David bude ochoten s bratrem spolupracovat ve stínovém kabinetu.

Kandidáti se mají přihlásit do středy. Pak budou voleni a nový šéf strany přidělí devatenácti vítězným kandidátům funkce ve své stínové vládě.

Milan Kocourek, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme