Britská média: V Londýně může působit třetí teroristická buňka

Britská média spekulují o třetí teroristické buňce, která může být aktivována k dalšímu útoku. Policisté jsou ale vůči těmto úvahám spíše skeptičtí. Čtvrtého pachatele útoků z 21. července Issaka Hamdího, který byl zatčen v Itálii, vyslýchá italská policie. Británie požádala o jeho vydání. Jeho právnička ale oznámila, že Hamdí bude zřejmě proti vydání bojovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policistka vysvětluje situaci místní obyvatelce v uzavřené oblasti | Zdroj: ČTK

Italský soud obvinil londýnského atentátníka Issaka Hamdího ze spolupráce na teroristických útocích v Londýně. Hamdí byl v pátek zadržen v Římě u svého bratra a je údajně jedním ze čtyř pachatelů, kteří podnikli neúspěšné atentáty 21. července. Jeho advokátka uvedla, že se Hamdí přiznal, že odpálil trhavinu ve stanici metra Shepherd´s Bush, ale zajistil prý, aby nedošlo k žádnému úmrtí.

Hamdí se narodil v Etiopii, po příjezdu do Británie si změnil jméno a tvrdil, že pochází ze Somálska. V Londýně poté žádal o politický azyl. Tři další údajní teroristé byli zatčeni na britském území.

Britská policie vyslala posily z celé země do Londýna, kde hlídkují v podzemní dráze ve snaze odradit teroristy od případného dalšího sebevražedného útoku. Čerství policisté byli vysláni do britského hlavního města, aby pomohli vyčerpaným kolegům, kteří od minulého týdne hlídkují v londýnské dopravě v nebývalém množství.

Policie zároveň vyslýchá tři zadržené muže, kteří jsou spojováni s neúspěšnými atentáty 21. července a snaží se najít další spolupachatele. V pondělí byli v Londýně zadrženi další dva podezřelí.

Marie Matúšů, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme