Britská média: V Londýně může působit třetí teroristická buňka

Britská média spekulují o třetí teroristické buňce, která může být aktivována k dalšímu útoku. Policisté jsou ale vůči těmto úvahám spíše skeptičtí. Čtvrtého pachatele útoků z 21. července Issaka Hamdího, který byl zatčen v Itálii, vyslýchá italská policie. Británie požádala o jeho vydání. Jeho právnička ale oznámila, že Hamdí bude zřejmě proti vydání bojovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policistka vysvětluje situaci místní obyvatelce v uzavřené oblasti | Foto: ČTK/AP

Italský soud obvinil londýnského atentátníka Issaka Hamdího ze spolupráce na teroristických útocích v Londýně. Hamdí byl v pátek zadržen v Římě u svého bratra a je údajně jedním ze čtyř pachatelů, kteří podnikli neúspěšné atentáty 21. července. Jeho advokátka uvedla, že se Hamdí přiznal, že odpálil trhavinu ve stanici metra Shepherd´s Bush, ale zajistil prý, aby nedošlo k žádnému úmrtí.

Hamdí se narodil v Etiopii, po příjezdu do Británie si změnil jméno a tvrdil, že pochází ze Somálska. V Londýně poté žádal o politický azyl. Tři další údajní teroristé byli zatčeni na britském území.

Britská policie vyslala posily z celé země do Londýna, kde hlídkují v podzemní dráze ve snaze odradit teroristy od případného dalšího sebevražedného útoku. Čerství policisté byli vysláni do britského hlavního města, aby pomohli vyčerpaným kolegům, kteří od minulého týdne hlídkují v londýnské dopravě v nebývalém množství.

Policie zároveň vyslýchá tři zadržené muže, kteří jsou spojováni s neúspěšnými atentáty 21. července a snaží se najít další spolupachatele. V pondělí byli v Londýně zadrženi další dva podezřelí.

Marie Matúšů, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme