Britská média zveřejnila totožnost podezřelého z útoku v metru

Britská televize Sky News zveřejnila fotografii a jméno druhého muže, kterého policisté zadrželi v souvislosti s útokem ve stanici metra Parsons Green. Jednadvacetiletého mladíka Yahyaha Faroukha dopadly jednotky v restauraci rychlého občerstvení v londýnském Hounslow.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forenzní vyšetřovatel britské policie v městu Sunbury nedaleko Londýna. | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Ve vazbě nadále drží i nejmenovaného osmnáctiletého muže. Ten je podle informací Sky News původem z Iráku a v Londýně žil u pěstounů, kteří pomáhali lidem z válečných oblastí. Pravost fotografie ani jméno druhého podezřelého policie oficiálně nepotvrdila.

Televize tvrdí, že opatrovníci byli ve spojení i se starším ze zadržených mužů. Manželé Jonesovi se během 40 let postarali o 300 dětí včetně osmi běženců. Královna Alžběta II. je za to ocenila Řádem britského impéria.

Policie oba zadržené muže stále vyslýchá. Exploze v londýnském metru v pátek zranila třicet lidí. Nikoho z nich vážně, protože bomba nevybuchla celá. K útoku se přihlásil Islámský stát.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme