Britská monarchie slaví, William a Kate čekají druhé dítě

Britský princ William a jeho manželka Kate, vévodkyně z Cambridge, čekají druhé dítě. Oznámil to Buckinghamský palác. Panovnice Alžběta II. a zbytek královské rodiny podle prohlášení oslavují. Šlechtický pár byl oddán v dubnu 2011, první syn George se narodil minulý rok v červenci. Druhé narozeniny by tak mohl oslavit už se sourozencem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ William a Kate, vévodkyně z Cambridge | Zdroj: Reuters

„Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že vévodkyně očekává druhé dítě," oznámila kancelář Williama a Kate. Zároveň informovala, že Kate dnes po ránu postihla akutní nevolnost.

„Vypadá to, že vévodkyně z Cambridge bohužel snáší druhé těhotenství stejně špatně, jako to první,“ potvrdil londýnský zpravodaj Českého rozhlasu Jiří Hošek. „Nemuseli ji ovšem hospitalizovat jako v případě prvního těhotenství. V současné době je v ošetřování v Kensingtonském paláci a logicky zrušila dnešní návštěvu Oxfordu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Britská monarchie slaví, William a Kate čekají druhé dítě

Členové královské rodiny jsou podle agentury AP zprávou o blížícím se přírůstku nadšeni. K prvním gratulantům se prostřednictvím internetu připojil britský premiér David Cameron, který je sám otcem čtyř dětí.

Očekávané dítě nástupnickými kartami zamíchá pouze nepatrně.

„Naděje druhého dítěte Kate a Williama na trůn jsou velmi malé; v linii nástupnictví se malý Windsor, který se má narodit na jaře, ocitne na 4. místě a odsune svého strýčka, prince Harryho na pozici číslo pět. První zůstává princ Charles, tedy dědeček, druhý je otec, princ William, a trojku má bratr, princ George.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Britská média zařadila zprávu o těhotenství Kate mezi tři nejsledovanější světové události, potvrdil publicista, překladatel a znalec Velké Británie Alexandr Tomský.

Událost ihned upoutala zájem britských sázkových kanceláří.

„U Ladbrokes je zatím pravděpodobnější, že princ George bude mít bratříčka. Mezi jmény je favoritem James s kurzem 6 : 1, následovaný Arthurem a Victorií. V kurzu 10 : 1 se dá vsadit na Charlese, Thomase nebo Alexandru," dodává Hošek.

Britská média zařadila zprávu o těhotenství Kate mezi tři nejsledovanější události, hned vedle blížícího se referenda o skotské nezávislosti a pokračujícího napětí na Ukrajině.

Jiří Hošek, ČTK, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme