Britská opozice kritizuje vládu kvůli dohodě o předávání údajů o cestujících

Britská vláda se ocitla pod tlakem opozice v souvislosti s dohodou mezi Evropskou unií a Spojenými státy o výměně dat cestujících v letecké dopravě. Dohoda americkým úřadům umožňuje získávat choulostivé osobní údaje o cestujících do Spojených států, kteří hradí letenky kreditní kartou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Britský ministr dopravy Douglas Alexander se ocitl pod tlakem žádosti mluvčího konzervativců Chrise Graylinga, aby důkladně vysvětlil dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Podle informace listu Daily Telegraph poslanci odsuzují dohodu sjednanou bruselskými vyjednavači jako nerovnou.

Grayling požádal ministra dopravy, aby vysvětlil záruky osobních svobod britských občanů, kteří jsou podrobeni vyšetřování na základě informací, k nimž americké úřady mají přístup po úhradě letenek kreditními kartami. Daily Telegraph cituje mluvčího liberálních demokratů Nicka Clegga, který prohlásil, že britská vláda spolu s jinými vládami Evropské unie je ochotna odhodit normální ochranu občanů kvůli požadavkům Washingtonu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme