Britská policie naznačila, že Madeleine McCannová mohla být unesena

Malá britská dívenka Madeleine McCannová se před šesti lety v Portugalsku mohla stát obětí plánovaného únosu. Naznačili to v pořadu BBC vyšetřovatelé záhadného případu. Ti doufají v pomoc evropské veřejnosti při zjišťování totožnosti možného podezřelého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodiče Madeleine McCannové ukazují portrét znázorňující možnou současnou podobu jejich dcery | Zdroj: Reuters

Britská policie večer ukázala tamní veřejnosti počítačové obrázky muže, který měl osudného 3. května pozdě v noci nést v náručí malé dítě. Mohlo by jít o člověka, který před šesti lety v Portugalsku odnesl z hotelového apartmánu malou Madeleine McCannovou.

Vyšetřovatelé Metropolitní policie nabídli v pořadu BBC Crimewatch dosud nejpodrobnější rekonstrukci záhadného zmizení. Věří, že nové poznatky třeba konečně přinesou průlom.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nových poznatcích ve vyšetřování záhadného zmizení Madeleine McCannové před 6 lety informuje zpravodaj ČRo v Británii Jiří Hošek

„Dva svědci viděli 3. května 2007 kolem desáté hodiny večer muže, který nesl v náručí malé dítě. Byl to běloch s tmavými vlasy. Dítěti prý mohly být tři nebo čtyři roky, mělo blonďaté vlásky a na sobě pyžámko," zmiňuje šéf vyšetřovacího týmu Andy Redwood popis, který mrazivě přesně pasuje na malinkou Madeleine.

Detektiv z Metropolitní policie ale zdůrazňuje, že svědectví nemusí být přesné; dotyčný je třeba úplně nevinný a dítě nemuselo být potomkem manželů McCannových. Strážci zákona se domnívají, že mohlo jít o německy mluvícího muže. Proto se s podobnou výzvou hodlají ve středu večer obrátit i na německé televizní diváky.

Speciální tým Metropolitní policie složil dosud nejpodrobnější mozaiku kritických několika desítek minut, během nichž Madeleine zmizela. Povědomí o dění v letovisku Praia da Luz se prý podstatně posunulo. Kriminalista Redwood zmínil skupinku mužů, která měla okolí apartmánu opakovaně pozorovat. To by prý mohlo svědčit o pečlivě plánovaném únosu.

Nedatovaný snímek tříleté britské holčičky Madeleine McCannové před jejím zmizením v Portugalsku v roce 2007 | Foto: ČTK

Vzhledem k vloupáním v hotelovém komplexu těsně před zmizením se ale nedá vyloučit ani scénář, že malá dívenka vyrušila zloděje.

„Myslím, že Metropolitní policie odvedla skvělou práci. Detektivové složili některé střípky a našli nové informace, které nás posunuly dál," netajil se v živém vysílání novou nadějí tatínek Madeleine, Gerry McCann.

Drtivá většina komentářů na sociálních sítích ale měla po odvysílání pořadu dva společné jmenovatele. Zaprvé se podle diváků avizovaný průlom ve vyšetřování nekoná. Zadruhé, McCannovi prostě neměli na dovolené v cizí zemi nechat o samotě tříletou holčičku a její dvouleté sourozence.

Počítačový portrét muže, který by mohl mít něco společného se zmizením tříleté britské holčičky Madeleine McCannové před šesti lety v Portugalsku | Foto: ČTK

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme