Britská policie odhalila gang otrokářů. Obchod s lidmi lze najít v každém britském městě, tvrdí kriminalisté

Jedenáct členů rodiny v anglickém Lincolnshire obvinila policie z moderního otrokářství. V zajetí v nelidských podmínkách drželi 18 lidí a nutili je pracovat zadarmo nebo za nepatrné částky. Podle britské Národní kriminální agentury lze moderní otrokářství a obchod s lidmi najít v každém britském městě. Může jít až o desítky tisíc lidí po celé Velké Británii.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie. Ilustrační foto.

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Své obětí si rodinný gang z hrabství Lincolnshire vybíral mezi bezdomovci, drogově závislými nebo mentálně postiženými lidmi.

Nalákali je na sliby práce s ubytováním, přidělili jim ale zchátralé karavany bez topení, vody nebo toalety a násilím nutili zadarmo pracovat. Jedna z obětí takto prožila posledních 26 let.

Podle britské Národní kriminální agentury lze moderní otrokářství a obchod s lidmi najít v každém britském městě. Může jít až o desítky tisíc lidí po celé Velké Británii.

Loni řešila agentura 3800 podobných případů. Jak uvedl její ředitel Will Kerr, moderní otrokářství je mnohem více rozšířené, než se dosud předpokládalo.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme