Rusko 0:1 Finsko

Britská policie odhalila po 32 letech vraha díky náhodnému odběru DNA dceři pachatele

Po 32 letech našla britská policie pachatele brutální vraždy mladé dívky. Pomohla jí přitom náhoda spolu s poznatky moderní vědy. Strážci zákona totiž odebrali vzorek DNA dceři pachatele, který byl poté odsouzen k doživotnímu pobytu za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Test DNA | Foto: stock exchange

Dcera dnes 64letého vraha Christophera Hamptona skončila v policejní cele před dvěma lety kvůli menšímu prohřešku. Profil její DNA přiřadil policejní počítač ke vzorku spermatu odebranému z oblečení sedmnáctileté oběti sexuální vraždy ve městě Bath.

Vrchní inspektorka Julie MacKayová BBC popsala, jak vědci jednoznačně konstatovali, že se genetický profil ženy tak podobá profilu DNA z místa činu, že je pachatelem s velkou pravděpodobností příbuzný dotyčné osoby.

Christopher Hampton se dobrovolně podrobil stěru slin a pod tíhou důkazů se přiznal. Soudce mu vyměřil doživotní trest s tím, že vrah stráví za mřížemi alespoň 22 let.

Jiří Hošek, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme