Britská policie poslala do vězení falešného atentátníka

Půl roku ve vězení za podvod, takový je trest pro falešného atentátníka ve Velké Británii. Čtyřiadvacetiletý Adnan Abdellah se v pátek sám přihlásil policii a tvrdil, že minulý týden spolupracoval na neúspěšných útocích v Londýně. Vyšetřovatelé ale zjistili, že s atentáty nemá nic společného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté

Britští policisté | Zdroj: ČTK

Abdellah dostal čtyři měsíce za prokazování falešnými dokumenty a dva další za marnění času policie v kritické době. Soud podle Scotland Yardu doporučil i deportaci odsouzeného do země původu.

Policii se ale zatím nepodařilo zjistit, jaký stát to vlastně je. Abdellah v Londýně pracoval jako noční hlídač a vyšetřovatelům se prokázal francouzským průkazem totožnosti, který byl ale padělaný. Policii tvrdil, že se podílel na neúspěšných atentátech v metru a v autobuse.

Scotland Yard o Abdellahově zatčení neinformoval, zveřejnil až rozhodnutí soudu. V souvislosti se sérií neúspěšných atentátů z minulého čtvrtka drží policie ve vazbě ještě pět dalších mužů. Všichni čtyři hlavní podezřelí však zůstávají stále na svobodě. Policie zveřejnila o víkendu jejich fotografie a v pondělí i jména dvou z nich.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme