Britská policie prověří bezpečnostní opatření londýnského maratonu

Bombové útoky v Bostonu se dotknou také slavného londýnského maratonu. Ten se v ulicích britské metropole poběží už tuto neděli. Policie znovu prověří chystaná bezpečnostní opatření. Zrušení závodu prý není na pořadu dne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnský maratón | Foto: IAAF

Ministr sportu Hugh Robertson pro BBC řekl, že si je naprosto jistý, že se podaří zajistit bezpečnost maratonu. Podle něj má Londýn obrovské zkušenosti s pořádáním velkých sportovních akcí a má jedny z celosvětově nejlepších bezpečnostních složek.

„Plně očekáváme, že se londýnský maratón uskuteční podle plánu v neděli 21.dubna. Budeme v kontaktu se všemi běžci prostřednictvím e-mailu i sociálních sítí. Další informace budou na našem webu, ale teď skutečně očekáváme, že všechno půjde normálně," sdělil stanici BBC ředitel londýnského závodu Nick Bitel a dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak pořadatelé londýnského maratonu reagují na útoky v Bostonu, zjišťoval zahraniční zpravodaj Jiří Hošek

„Londýnský maraton má detailní bezpečnostní plán vyvinutý společně s Metropolitní policií. Počítá se i s tím typem hrozby a události, jako jsme zažili v Bostonu. Je ale třeba všechno prověřit."

Loni maraton v britské metropoli absolvovalo 37 tisíc běžců. Letos se na start chystají různé sportovní celebrity, ale také dva členové stínové labouristické vlády.

Na zítřejším londýnském pohřbu Margaret Thatcherové se prý bostonské výbuchy neprojeví. Vládní úřady se dušují, že se beztak přísná opatření měnit nebudou, nesešel se ani vládní krizový výbor Cobra, nicméně probíhá čilá výměna informací a poznatků o včerejších útocích.

Policie dopředu avizovala, že bude postupovat nekompromisně vůči těm, kdo by chtěli rozlučku nevhodným chováním nebo protesty narušit, mluví se o polévání mlékem. Strážci zákona jen potvrdili, že nezasáhnou proti těm odpůrcům baronky Thatcherové, kteří se symbolicky vůči smutečnímu průvodu otočí zády.

Jiří Hošek, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme