Britská policie zadržela rekordní množství zbraní a munice, zatčen byl i jeden Čech

Na francouzské straně tunelu La Manche zadržely v pondělí britské úřady rekordní množství zbraní a munice. Podle britského tisku policie zatkla a obvinila dva muže – Poláka a Čecha žijícího v Británii.

Anglie (La Manche) (Aktualizováno: 22:42 3. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie zabavila na francouzské straně tunelu La Manche 79 zbraní | Zdroj: Reuters

Rekordní úlovek se v neděli podařil britským úřadům. Podařilo se zadržet 79 střelných zbraní, které byly schované v autě a měly v Anglii posloužit běžným zločincům. V souvislosti s nálezem byli zatčeni a obviněni dva muži, z nichž jeden je podle britského deníku Telegraph český občan Denis Kolenčukov, který údajně trvale žije ve Velké Británii.

Podsvětí údajně využívá internet k pašování zbraní do Británie

Číst článek

Na zátahu se podíleli detektivové z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Scotland Yardu a z Národního kriminálního úřadu (NCA). Policie dostala tip, že se zločinecký gang pokusí do Spojeného království o víkendu dostat větší množství zbraní.

Zbraně byly zabalené do igelitu a schované v částech motoru dodávky, která se chystala projet tunelem do Británie. Podle Telegraphu tvoří většinu zásilky pistole malých ráží od 4 do 6 milimetrů.

Policie podle britského tisku obvinila devětapadesátiletého Poláka a třiadvacetiletého Čecha, které v neděli soud poslal do vazby. Polák byl podle serveru Sky News zatčen na místě, Čech v britském přístavním městě Dover.

Policie nemá pochyb o tom, že zbraně měly skončit v ulicích Londýna. „Tam by způsobily neštěstí a nepředstavitelnou škodu," řekl zástupce policie Michael Gallagher.

Ve Spojeném království platí velmi přísné zákony o střelných zbraních, kterých je v podsvětí jen minimální množství.

Jiří Hošek, ČTK, Reuters Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme