Britská policie zasahuje v Lamanšském průlivu. Na tanker se dostali černí pasažéři, vyhrožovali posádce

Britská policie a pobřežní stráž zasahují kvůli incidentu na ropném tankeru, který se nachází v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

Aktualizováno Londýn (Aktualizováno: 21:21 25. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tanker Nave Andromeda | Zdroj: Reuters

„Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn,“ uvedla policie v prohlášení. Na palubě tankeru se podle televize Sky News našlo sedm černých pasažérů. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž „stoprocentně nejde o únos“, jak se předtím také spekulovalo.

Mauricius čelí ekologické havárii. Z japonské lodi již do moře u ostrova uniklo přes 1000 tun paliva

Číst článek

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Podle policie obavy o osud posádky začaly krátce po 11.00 SEČ a kolem plavidla byla uzavřená oblast.

Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle agentury AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit v neděli dopoledne. Během dne se ale přestal hlásit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme