Britská policie zatýkala podezřelé z terorismu

Britská policie zadržela 16 lidí podezřelých z terorismu. Čtrnáct z nich zatkla v noci v Londýně a dvě osoby pak nad ránem v Manchesteru. Zadržení podle policie nemají nic společného s chystanými, ale zmařenými atentáty na transatlantická letadla ani s pumovými útoky v londýnské městské dopravě z loňského července. Britské ministerstvo vnitra stále označuje nebezpečí teroristických útoků za "vážné", což je druhý nejvyšší stupeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnská Fleet Street | Foto: en.wikipedia.org

Dvanáct osob bylo zatčeno v jedné čínské restauraci ve východním Londýně. Uvedla to stanice BBC s odvoláním na policejní prameny. Další dva lidé byli zatčeni jinde ve východním Londýně a dvě osoby byly zatčeny v Manchesteru - všichni podle zákona o terorismu z roku 2000.

Majitel čínské restaurace BBC řekl, že do jeho podniku přišlo asi 15 mužů, někteří z nich v islámských oděvech, a dva malí chlapci. Pak do restaurace vtrhli policisté a dvanáct hostů na místě zatkli. Policie také prohledává islámskou školu nedaleko Tunbridge Wells jihovýchodně od Londýna.

Podle zpravodaje BBC pro věci bezpečnosti toto nejnovější zatýkání souvisí s obavami, že v Británii existují zvláštní výcvikové tábory pro muslimy, kteří se zajímají o teroristickou činnost.

Ministerstvo vnitra stále označuje nebezpečí teroristických útoků za "vážné", což je druhý nejvyšší stupeň. Šéf protiteroristického útvaru britské policie Peter Clarke včera pro BBC uvedl, že jeho jednotka sleduje tisíce muslimů, kteří se na ostrovech pohybují.

"Naše povědomí o podezřelých vzrůstá. V hrubých obrysech víme, o koho se máme zajímat, a ta čísla jdou do tisíců. Prošetřujeme opravdu hodně lidí, ale neřeknu vám koho přesně," dodal policista.

Milan Kocourek, Marika Táborská, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme