Britská policie zveřejnila jména dvou podezřelých z útoků

Britská policie zveřejnila jména dvou ze čtyř mužů, kteří jsou podezřelí z neúspěšného čtvrtečního pokusu o atentáty v Londýně. Jsou jimi sedmadvacetiletý Muktar Mohammed-Said a čtyřiadvacetiletý Yasin Hassan Omar. Identitu dalších dvou pravděpodobných pachatelů zatím vyšetřovatelé neznají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muktar Mohammed-Said | Zdroj: ČTK

Snímky čtyř podezřelých zveřejnily úřady o víkendu. Dnes policisté upřesnili informace o tom, ve kterých částech města se útočníci ve čtvrtek pohybovali a požádali obyvatele Londýna o pomoc při pátrání.

Yasin Hassan Omar a Muktar Mohammed-Said, jsou jména dvou ze čtyř hlavních podezřelých, uvedla police. První jmenovaný čtyřiadvacetiletý muž chtěl odpálit nálož ve stanici metra Warren Street, druhý sedmadvacetiletý muž autobus číslo 26, upřesnil policejní mluvčí Peter Clarke.

Policisté předpokládají, že útočníci zatím neopustili Velkou Británii. Podle vyšetřovatelů je možné, že se ukrývají u kompliců a chystají nové atentáty. V souvislosti se čtvrtečnímu útoky dnes také policie zatkla další dva podezřelé. Již dříve byly zatčeny tři osoby. Policejní mluvčí odmítl upřesnit, jak významná nová zatčení jsou.

Čtvrteční útoky v Londýně nikoho nezranily, ale vyvolaly strach. Při předchozích podobných atentátech 7. července zemřelo přes 50 lidí a na 700 dalších bylo zraněno.

Policie dnes také potvrdila dřívější neoficiální zprávy, že balík nalezený v sobotu v parku v západním Londýně obsahoval nálož. Upřesnila, že první analýzy ukazují, že trhavina se podobá těm, které použili hledaní teroristé ve čtvrtek. Mluvčí nebyl s to říci, proč byl balík někým zanechán v parku.

Současně pokračuje vyšetřování pátečního incidentů v metru, při kterém policisté omylem zastřelili nevinného Brazilce. Jeho rodina zvažuje žalobu na britskou policii. Policie nad nešťastnou událostí vyjádřila politování, trvá ale na tom, že v nynější situaci zvýšeného veřejného ohrožení ze strany teroristů musí mít i nadále právo třeba i zabít při snaze zastavit sebevražedné atentátníky.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme