Britská strana UKIP oznámí jméno nového předsedy, který nahradí Nigela Farage

Strana pro nezávislost Spojeného království UKIP bude mít ode dneška nového předsedu. Ten nahradí Nigela Farage. O post předsedy populistické formace se ucházela pětice málo známých kandidátů. Podle počtu hlasů získaných v loňských parlamentních volbách je UKIP třetí nejsilnější britskou stranou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigel Farage v Evropském parlamentu | Foto: flickr.com, European Parliament, CC BY-NC-ND 2.0

Za největší favoritku se považuje místopředsedkyně UKIP Diane Jamesová, která ale během předvolební kampaně byla hodně pasivní.

Volbu poznamenala kontroverzní vyloučení dvou známých stranických tváří, Suzanne Evansové a Stevena Woofea z kandidátní listiny. Jediný poslanec UKIPu v Dolní sněmovně Douglas Carswell, jehož řada straníků viděla jako přirozeného nástupce Nigela Farage, kandidovat odmítl.

Vítězstvím v unijním referendu formace naplnila hlavní smysl své existence, a teď stojí na ideové křižovatce. Podle jednoho tábora by se UKIP měl vydat cestou nizozemského populisty Geerta Wilderse a jeho protiislámské politiky.

Jiné hlasy volají po uchopení sociálních témat a útoku na někdejší voliče Labour Party v chudších oblastech Británie.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme