Britská tajná služba hledá talenty i mezi náctiletými dívkami. Mají bojovat proti kybernetickým hrozbám

Nové talenty, které by v budoucnu chránily zemi před kybernetickými hrozbami, hledá britská zpravodajská služba GCHQ i mezi děvčaty ve věku 12 a 13 let. Vyzvala školy, aby sestavily dívčí týmy pro soutěž v luštění kódů, rébusů a křížovek, s nimiž by měli potíže i mnozí rodiče, píše britský deník The Times.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská tajná služba hledá talenty (ilustrační foto) | Foto: Free-Photos/CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

„Na každých devět mužů pracujících globálně v oblasti kybernetické bezpečnosti připadá jen jedna žena,“ uvedlo Národní středisko kybernetické bezpečnosti, které je součástí GCHQ.

Britské tajné služby sledovaly nezákonně komunikaci občanů, rozhodl soud ve Štrasburku

Číst článek

To podle něj znamená, že obor přichází o mnoho potenciálních kandidátů a talentovaných lidí. Ženy tvoří zhruba třetinu zaměstnanců GCHQ.

Nyní chce tajná služba oslovit nejméně 1600 státních i soukromých škol. Soutěží se mají účastnit čtyřčlenné dívčí týmy pod vedením učitele.

„Dívky si osvojí nové dovednosti, nahlédnou do světa národní bezpečnosti a ty technicky zdatné začnou třeba uvažovat o kariéře v kybernetické bezpečnosti,“ řekl náměstek ředitele Národního střediska kybernetické bezpečnosti Chris Ensor.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme