Britská vláda chce zpřísnit azylovou politiku. Přednost mají mít ti nejohroženější

Britové chtějí podstatně ztížit podmínky pro získání azylu v zemi. Plánované zpřísnění azylové politiky oznámila na konferenci Konzervativní strany ministryně vnitra Theresa Mayová. Přednost při pomoci by měli dostat nejohroženější lidé z nebezpečných částí světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská ministryně vnitra Theresa Mayová během svého vystoupení na konferenci Konzervativní strany v Manchesteru | Zdroj: Reuters

Projev Mayové byl laděný velmi tvrdě. Dokonce pravicový list Daily Telegraph ho označil za cynický.

Ministryně mimo jiné oznámila tvrdší postup vůči těm žadatelům o azyl z válečných oblastí, kteří před příjezdem do Británie odmítli ochranu v jiných bezpečných zemích.

Britský premiér David Cameron k tématu poznamenal, že by Britové měli být pyšní na to, že mají tu nejúspěšnější multietnickou a multirasovou demokratickou společnost na světě, k úspěšnému pokračování je však podle něj zapotřebí pečlivě kontrolovaná imigrace.

Cameron přiznal, že vládní koncepce v posledních letech nezafungovala a dal za pravdu své ministryni vnitra, že příliš vysoký počet přistěhovalců ohrožuje soudržnost společnosti.

Sám premiér by měl se svým projevem na konferenci konzervativců vystoupit dnes.

Jiří Hošek, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme