Britská vláda má nové myšilovy. Downing Street budou hlídat dvě nové kočky

Britský vládní kocour Larry má novou konkurenci. Nedávno upoutaly pozornost neshody vrchního myšilova, jak zní jeho oficiální titul, s kocourem Palmerstonem z ministerstva zahraničí. Teď budou v londýnské Downing Street lovit myši ještě další dvě kočky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kocour Larry z Downing Street 10 | Foto: Wikimedia Commons, OGL, Her Majesty's Government

Oba nové přírůstky vládní kočičí rodiny připomínají někdejší významné státní úředníky. První kočka se jmenuje Evie na počest Evelyn Sharpové – první ženy, která se stala stálým tajemníkem na některém z britských ministerstev.

Eviein potomek získal jméno Ossie. Připomíná tak Edwarda Osmotherlyho, autora manuálu pro úředníky, kteří se chystají k výpovědi před parlamentní komisí.

Kabinet nové kočky dostal od útulku Celie Hammondové. Vládní mluvčí ujistil, že na ně nepůjde ani jediná pence z kapes daňových poplatníků. Budou se na ně skládat zaměstnanci úřadu. Fotografové čekající v Downing Street nové kočky zatím na rozdíl od zmíněného Larryho nespatřili. Spekuluje se o tom, že je úředníci chtějí držet odděleně u různých vládních budov.

Zmíněný kocour Larry je známý svou agresivitou. Tradují zvěsti, že ministr financí Philip Hammond kvůli němu musel zavřít v kanceláři svého velšského teriéra Rexe a jezevčíka Oscara, se kterými se do Downing Street přistěhoval. Larry je totiž nepřijal úplně dobře.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme