Britská vláda má zřejmě zajištěnou většinu pro hlasování o náletech v Sýrii

Britský premiér David Cameron dal „zelenou“ hlasování o zapojení své země do leteckých úderů v Sýrii. Opoziční labouristé totiž nakonec nebudou vázáni stranickou disciplínou. To vládě zajišťuje pohodlnou většinu hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O zapojení Británie do útoků v Sýrii dnes bude v Paříži jednat David Cameron (na snímku) s francouzským prezidentem Hollandem | Zdroj: Reuters

Ministerský předseda David Cameron věří, že podpora pro to vyslyšet volání spojenců a zapojit se do náletů na pozice Islámského státu v Sýrii, roste napříč celým parlamentem.

Cameron zdůraznil, že hlavní základna islámských teroristů je v Sýrii, a nemá cenu dodržovat irácko-syrskou hranici, když ji neuznávají islamisté.

Londýnská vláda váhala s hlasováním, dokud si nebude jistá kladným výsledkem. Ten nepřímo zajistil šéf opozice Jeremy Corbyn, který ustoupil tlaku uvnitř Labour Party a nechal poslance hlasovat podle vlastního vědomí a svědomí.

Dnes čeká Dolní sněmovnu intenzivní debata o Sýrii. Ta nakonec nebude dvoudenní, jak žádal předseda labouristů Corbyn. O rozšíření náletů budou poslanci hlasovat ve středu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme