Britská vláda navrhuje radikální reformu BBC. Myslí si, že je korporace přebujelá

Revoluční změny ve fungování BBC zvažuje britský kabinet Davida Camerona. Podle vlády by slavná veřejnoprávní korporace měla omezit rozsah své činnosti. Ministr kultury také navrhl dva alternativní modely financování BBC, které by mohly nahradit koncesionářské poplatky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BBC | Zdroj: Reuters

Šéf resortu kultury John Whittingdale mimo jiné ve svém materiálu navrhuje tři možnosti dohledu nad BBC.

Všeobecně se předpokládá, že v nové Královské chartě, která definuje fungování veřejnoprávní korporace, už nebude zakotven dosavadní dozorčí orgán, BBC Trust.

Britská vláda zpochybnila, že by si BBC i nadále mohla udržet tak široké spektrum pořadů a vysílání. Některé prémiové pořady, jako například exkluzivní sportovní přenosy, by se údajně mohly zpoplatnit.

Whittingdale tvrdí, že vláda jen předkládá rámec pro celonárodní a informovanou debatu ohledně budoucnosti proslulé rozhlasové a televizní společnosti.

Řada kritiků, včetně desítek britských celebrit, ale má pocit, že se vládnoucí konzervativní strana BBC mstí a chce její činnost cíleně omezit.

BBC | Foto: Reuters

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme