Britská vláda podle lordů diskriminovala české Romy

Britská vláda diskriminovala Romy, kteří žádali o vstup do země. Vyplývá to z usnesení Sněmovny lordů, která tak reagovala na stížnost, že britští imigrační úředníci prováděli předvstupní kontroly na ruzyňském letišti. Měli při nich zastavovat potenciální romské žadatele o azyl. Stížnost podala skupina Liberty hájící lidská práva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britské kontroly na letišti | Foto: Jan Rosenauer

Podle prohlášení britského ministerstva vnitra záměrem předpisů rozhodně nebylo diskriminovat kohokoliv. Prohlášení rovněž poukazuje na skutečnost, že imigrační kontroly na ruzyňském letišti se již neprovádějí, protože občané České republiky mají od květnového vstupu do unie volný pohyb po celé Evropě. Nicméně mluvčí ministerstva řekl, že k výroku Sněmovny lordů se bude přihlížet v budoucích operacích.

Skupina Liberty se ujala případu nejmenovaných šesti českých Romů, jimž byl odmítnut vstup do Británie. Mluvčí organizace řekl, že z České republiky nadále přicházejí zprávy o špatném zacházení policie s romskými občany.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme