Britská vláda přijme přísnější opatření proti rostoucímu antisemitismu

Britská vláda musí podle ministryně vnitra zdvojnásobit své úsilí, aby vymýtila rostoucí antisemitismus v zemi. Theresa Mayová to řekla po teroristických útocích ve Francii a v době přibývajících útoků na židovskou komunitu v Británii. Policie už oznámila posílení ostrahy židovských objektů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská ministryně vnitra Theresa May

Britská ministryně vnitra Theresa May | Zdroj: Reuters

Vysocí představitelé bezpečnostních složek přiznali, že existuje zvýšené riziko útoků na židovské cíle v Británii.

Nikdy jsem si nemyslela, že zažiju den, kdy se členové židovské komunity budou bát žít ve Spojeném království, uvedla ve velmi otevřeném projevu ministryně vnitra Mayová.

„Židé vždycky byli důležitou a integrální součástí britské společnosti. Nesmírně si vážíme toho, co udělali a dělají pro tuto zemi," prohlásila Mayová s tím, že se antisemitské předsudky objevují častěji i v Británii.

Z nejnovějšího hodnocení bezpečnostní situace ve Spojeném království vyplynulo, že největší hrozbě terorismu čelí policisté a právě Židé.

Jiří Hošek, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme