Britské děti mohou nechat odstranit své nahé fotky a videa z internetu. Služba má zabránit zneužívání

Britské děti do 18 let mohou prostřednictvím nové služby nahlásit své nahé fotografie a videa, jichž si všimnou na internetu. Mohou tak zablokovat jejich sdílení nebo mu předejít. Služba spuštěná v úterý je první svého druhu a nabízejí ji Nadace pro sledování internetu (IWF) a charitativní organizace Childline, uvedla nadace Thomson Reuters Foundation.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dá mladým lidem sílu a důvěru, aby tyto obrázky nahlásili a ujistili se, že se na internetu nedostanou do špatných rukou,“ dodala Hargreavesová | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Obrázky dětí se sexuálním podtextem jsou často sdíleny bez souhlasu dětí a aktivisté upozorňují na vzestup digitálního obtěžování a zneužívání zejména dívek.

Přispěla k tomu i skutečnost, že lidé tráví kvůli koronavirové pandemie více času u počítače.

Pornhub čelí žalobě. Třicítka žen se brání tomu, že zveřejnil videa jejich znásilnění nebo zneužití

Číst článek

Jakmile se takové obrázky někde objeví, může se to zdát být pro oběti beznadějné, upozornila šéfka Nadace Susie Hargreavesová.

„Tento nástroj je první na světě,“ řekla. „Dá mladým lidem sílu a důvěru, aby tyto obrázky nahlásili a ujistili se, že se na internetu nedostanou do špatných rukou,“ dodala Hargreavesová.

Nadace nahlášené snímky posoudí a zařídí jejich odstranění, pokud porušují zákon.

Organizace uvedla, že na internetu roste počet fotografií nahých dětí, které pořídily ony samy. Jenom během prvních tří měsíců roku dostala nadace hlášení o 38 tisících problematických fotografií. Za stejné období minulého roku jich bylo 17 500.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme