Britské letadlo chtěl řídit opilý kapitán

Pilot britských aerolinií chtěl pod vlivem alkoholu řídit dopravní letadlo. Těsně před startem ze stokholmského letiště byl však odhalen. Kapitán Sajmon Robinson byl okamžitě zbaven funkce a následky teď budou pro něho pravděpodobně velmi vážné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Případ 53letého kapitána British Airways Simona Robinsona je dokladem skutečnosti, že diskvalifikováni za nadměrné požití alkoholu mohou být nejen řidiči a vlakvedoucí. Podle agenturních zpráv si posádka letadla British Airways připraveného k odletu ze Stockholmu do Londýna všimla, že kapitán je cítit alkoholem. Nahlásila to úřadům a Robinsonovi byl neprodleně nabídnut světoznámý balónek, který nejprve odmítl, ale pak přeci jen dýchnul. Výsledek byl pozitivní.

Robinson byl na místě suspendován a cestující museli čekat několik hodin na náhradního kapitána letu. Případ se dále vyšetřuje a podle londýnských Timesů hrozí Robinsonovi nejen propuštění z práce, ale také velmi vážná obžaloba u soudu.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme