Britské letadlo kvůli pumovému poplachu nouzově přistálo v Brindisi

V jihoitalském Brindisi musel nouzově přistát britský dopravní letoun, směřující z Londýna do egyptského letoviska Hurgáda. Posádka požádala o přerušení letu kvůli podezření, že na palubě je nastražená nálož. Šlo o Boeing 767 britské nízkonákladové společnosti Excel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

na palubě letadla | Foto: Milan Kopp

Britské letadlo letělo nad Adriatickým mořem, když si jedna z cestujících všimla papírového sáčku s výhrůžkou, že na palubě letadla byla schována bomba, a upozornila palubní personál. Kapitán letadla požádal o nouzové přistání letiště v Brindisi a ze základny v Trapani odstartoval bezprostředně vojenský stíhací letoun F-16, který pak doprovodil britské letadlo až na letiště.

Na palubě letadla nedošlo k žádné panice a 278 cestujících čekalo trpělivě, než byla ukončena velmi detailní prohlídka. Naštěstí žádná bomba nalezena nebyla a po šesti hodinách čekání cestující mohli pokračovat v cestě do Egypta.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme