Britské nepokoje vyvolávají na Blízkém východě ironické reakce

Pouličními nepokoji v Británii by se měla zabývat Rada bezpečnosti OSN. Vyzvaly k tomu Libye a Írán, podle kterých se londýnská vláda dopouští na svých obyvatelích brutálních represí. Teherán a Tripolis tak používají úplně stejný slovník, kterým západní vlády reagují na krvavé střety v blízkovýchodních státech. Některé západní agentury tyto reakce Íránu a Libye hodnotí jako využívání britské krize k vlastní propagandě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OSN | Foto: Kateřina Křenová

Britská vláda musí zastavit policejní násilí a s lidmi v ulicích by měla okamžitě zahájit dialog. Prohlásil to mluvčí íránské diplomacie Rámín Mehmánparast.

Poslanec Mahmúd Ahmadí Bígaš vyzval ministra zahraničí, aby si k vyslovení protestu předvolal britského velvyslance. Pokud prý budou násilnosti v Británii pokračovat, měl by prý Írán zavřít britskou ambasádu v Teheránu.

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád a také náměstek libyjského ministra zahraničí Chálid Káim navrhli, aby se situací v Británii zabývala Rada bezpečnosti. Pokud tak neučiní, ukáže to prý, že v hodnocení lidských práv ve světě používá dvojí metr.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme