Britské speciální jednotky zatýkají podezřelé v rozsáhlé protiteroristické akci

Po celé Británii zatýkají detektivové ze speciální jednotky osoby podezřelé z terorismu. Úřady do akce poslaly na 500 příslušníků bezpečnostních sil. Policie odmítá upřesnit, zda se jedná o muslimy, poznamenala jen, že operace nemá spojitost s terorismem v Severním Irsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté vynášejí materiály zabavené při protiteroristické akci v Manchesteru | Zdroj: ČTK

Razie začaly ve tři hodiny ráno a soustřeďují se na osoby podezřelé z teroristické činnosti v zahraničí. Doposud bylo zatčeno osm lidí v oblasti Manchesteru a jedna osoba v Merseyside u Liverpoolu. Operace řídí protiteroristický úřad manchesterské policie ve spolupráci s tajnou službou MI5.

Podle mluvčí ministerstva vnitra je zatčení dotyčných jednotlivců součástí operace přistěhovalecké služby. Mluvčí policie řekla BBC, že tato rozsáhlá operace je zaměřena na osoby podezřelé z napomáhání terorismu v zahraničí. Operace má trvat celý den.

Britové zesílili boj proti teroru poté, co čtyři britští muslimové převážně pákistánského původu loni 7. července při sebevražedných útocích vyhodili do povětří tři vlaky metra a jeden autobus. Usmrtili přitom 52 lidí a na 700 jich zranili. Byl to dosud největší teroristický útok na britské půdě a první podobný sebevražedný atentát v Evropě.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme