Britské úřady zadržely deset cizinců kvůli ohrožení bezpečnosti

Anglická policie zatkla deset cizinců, kteří podle ní znamenají hrozbu pro bezpečnost státu. Oznámil to ministr vnitra Charles Clarke s tím, že zadržení budou vypovězeni ze země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté | Zdroj: ČTK

Nejmenované cizince zatkla policie v jihovýchodní a ve střední Anglii. Podle Clarka je jejich pokračující přítomnost v Británii v rozporu s veřejným dobrem, a proto využije svých pravomocí, aby byli ze země vyhoštěni.

Podle informací BBC je mezi zadrženými i radikální muslimský duchovní jordánského původu Abu Qatada, kterého úřady zadržovaly dva roky a po propuštění byl jeho pohyb omezen úředním výnosem. Jordánský soud odsoudil Qatadu v nepřítomnosti na doživotí v souvislosti s řadou teroristických výbuchů.

Clarke vysvětlil, že co se týče národní bezpečnosti, okolnosti se v poslední době změnily a je klíčově důležité postupovat proti těm, kdo bezpečnost ohrožují. Ministr dodal, že od zemí, kam mají být zadržení deportováni, obdržel ujištění, že nebudou vystaveni mučení či nelidskému zacházení.

O tvrdém postupu proti islámským radikálům v Británii informoval již minulý týden premiér Tony Blair, když oznámil, že podle nových opatření budou takové osoby ze země deportovány.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme