Britský bulvární list údajně odposlouchával mobily obětí trestných činů

V Británii se rozrůstá skandál kolem novinářských odposlechů. Redakce bulvárního listu News of the World údajně odposlouchávala mobilní telefony obětí trestných činů během policejního vyšetřování. Aféra může mít negativní dopad také na mediální koncern Ruperta Murdoch, který bulvární nedělník vlastní. Už tři společnosti totiž u News of the World pozastavily svou inzerci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnská Národní galerie | Foto: Yorick Petey, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 France

Mezi těmi, jejichž mobilní telefony byly údajně odposlouchávány z popudu redakce nedělního listu News of the World, byla třináctiletá Milly Dowlerová, oběť vraždy v roce 2002, a rodiny obětí teroristických výbuchů v londýnské hromadné dopravě před šesti lety. Na pranýři kritiky se ocitla tehdejší editorka News of the World, která tvrdí, že o této praxi nevěděla.

Premiér David Cameron označil tento postup za odporný a v prohlášení ve sněmovně podpořil výzvu k zahájení důkladného vyšetřování. Zároveň zdůraznil, že veřejné vyšetřování musí probíhat odděleně od policejního, které už začalo. Vůdce labouristické opozice Ed Miliband premiérův postoj plně podpořil.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme